• آخرین
  • روند
  • همه
راهنمای خرید مک

🛒💻راهنمای خرید مک در سال ۱۴۰۴ | بررسی مدل‌ها، قدرت، قیمت و کاربرد

فروردین 28, 1404
مقایسه مک‌ بوک نئو و مک‌ بوک ایر M5

🆚مقایسه مک‌ بوک نئو و مک‌ بوک ایر M5؛ کدام‌ لپ تاپ جدید اپل برای شما مناسب است؟

اردیبهشت 23, 1405
iOS 26.5

iOS 26.5🆕: نگاهی عمیق به ویژگی‌های جدید سیستم عامل اپل

اردیبهشت 22, 1405
AirPods Max 2 - خرید ایرپاد مکس ۲

🎧راهنمای خرید AirPods Max 2؛ آیا هدفون پرچمدار جدید اپل ارزش خرید دارد؟

اردیبهشت 21, 1405
iOS 27

iOS 27 ؛ نگاهی به مهم‌ترین قابلیت‌ها و تغییرات احتمالی

اردیبهشت 20, 1405
راهنمای خرید آیپد ایر M4

راهنمای خرید آیپد ایر M4؛ همه چیز درباره جدیدترین تبلت اپل

اردیبهشت 16, 1405
عینک‌ هوشمند اپل

عینک‌ هوشمند اپل:اولین نسخه بدون نمایشگر در راه است!

اردیبهشت 15, 1405
ویژن پرو

پایان راه ویژن پرو؛ اپل توسعه هدست پیشترفته خو را متوقف کرد!

اردیبهشت 14, 1405
مقایسه Studio Display (2026) با Studio Display XDR (2026)

🆚مقایسه Studio Display (2026) با Studio Display XDR (2026): راهنمای انتخاب مانیتور حرفه‌ای اپل

اردیبهشت 14, 1405
جان ترنوس

جان ترنوس؛ مدیرعامل جدید اپل که باید بشناسید!

اردیبهشت 13, 1405
آیفون فولد ۲۰۲۶ آیفون فولد ۲۰۲۶ در پاییز ۲۰۲۶ عرضه میشود

آیفون فولد ۲۰۲۶: تاخیر در تولید، عرضه طبق برنامه پاییز ۲۰۲۶

اردیبهشت 12, 1405
سری آیفون ۱۷ - پرفروش ترین محصول اپل - محبوب‌ترین محصول اپل

سری آیفون ۱۷؛ محبوب‌ترین محصول اپل شناخته شد!

اردیبهشت 12, 1405
مقایسه مک بوک ایر M5 در برابر M4

مقایسه مک بوک ایر M5 در برابر M4: تحلیل تخصصی فنی و کاربردی

اردیبهشت 10, 1405
تیم کوک

تغییر نقش تیم کوک در اپل: از مدیرعاملی به ریاست هیئت اجرایی با تمرکز بر سیاست جهانی

اردیبهشت 9, 1405
iOS 27

iOS 27 با ابزارهای پیشرفته ویرایش عکس هوش مصنوعی اپل عرضه می‌شود!

اردیبهشت 9, 1405
macOS 27

آینده مک‌ها با macOS 27: لیست مدل‌هایی که به‌روزرسانی را از دست می‌دهند!

اردیبهشت 8, 1405
مک‌ بوک نئو

استقبال چشمگیر از مک‌ بوک نئو؛ اپل تولید را به ۱۰ میلیون واحد می‌رساند!

اردیبهشت 7, 1405
الماس پایتخت
  • فروشگاه الماس پایتخت
  • آموزش محصولات اپل
    • آموزش‌های مک
    • آموزش‌های آیفون
    • آموزش‌های اپل واچ
    • آموزش‌های آیپد
    • آموزش‌های ایرپاد
    • آموزش‌های اپل آيدی
  • راهنمای خرید محصولات اپل
    • راهنمای خرید مک
    • راهنمای خرید آیفون
    • راهنمای خرید اپل واچ
    • راهنمای خرید آیپد
    • راهنمای خرید ایرپاد 
    • آموزش‌های iOS
  • اخبار و شایعات اپل
    • اخبار الماس پایتخت
    • اخبار تکنولوژی
    • اخبار دی جی ای
  • نقد و بررسی محصولات اپل
    • نقد و بررسی مک
    • نقد و بررسی آیفون
    • نقد و بررسی اپل واچ
    • نقد و بررسی آیپد
    • نقد و بررسی ایرپاد
    • نقد و بررسی لوازم جانبی اپل
  • اپلیکیشن و بازی
  • ورود
بدون نتیجه
مشاهده همه نتیجه
الماس پایتخت
بدون نتیجه
مشاهده همه نتیجه
Home راهنمای خرید محصولات اپل راهنمای خرید مک

🛒💻راهنمای خرید مک در سال ۱۴۰۴ | بررسی مدل‌ها، قدرت، قیمت و کاربرد

توسط پانیذ خطیبی نیا
فروردین 28, 1404
در راهنمای خرید مک
زمان خواندن: 7 دقیقه خوانده شده
0 0
A A
0
راهنمای خرید مک

اگر به دنبال خرید مک هستید، جای درستی آمده‌اید. در مقاله راهنمای خرید مک، تمامی نکاتی را که برای تصمیم گیری آگاهانه و یافتن یک محصول مناسب برای نیازهای خود لازم است بدانید را به شما آموزش می دهیم. هر محصول مک، انگار برای رفع یک نیاز خاص و یک بودجه مشخص ساخته شده است.

  • دنبال یک لپ‌تاپ سبک و همه‌فن‌حریف می‌گردید؟ مک‌بوک ایر اینجاست.
  • به قدرت پردازشی بالا نیاز دارید؟ مک‌بوک پرو آماده خدمت است.
  • عاشق کامپیوترهای جمع‌وجور و بی‌سروصدا هستید؟ مک مینی انتخاب شماست.
  • شاید دوست دارید میز کارتان با یک آی‌مک خوش‌رنگ و لعاب از این رو به آن رو شود😊

بیایید قدم به دنیای پرزرق‌وبرق مک بگذاریم!

📋فهرست مطالب:

  • 1 راهنمای خرید مک بوک؛ مک بوک اپل چه ویژگی هایی دارد؟
  • 2 معرفی انواع مدل‌های لپ تاپ اپل
    • 2.1 راهنمای خرید مک بوک ایر
      • 2.1.1 معرفی انواع مدل‌های مک بوک‌ایر
        • 2.1.1.1  MacBook Air 13-inch (M1, 2020)
        • 2.1.1.2 MacBook Air 13-inch (M2, 2022)
        • 2.1.1.3 MacBook Air 15-inch (M2, 2023)
        • 2.1.1.4 MacBook Air 13-inch (M3, 2024)
        • 2.1.1.5 MacBook Air 15-inch (M3, 2024)
      • 2.1.2 تفاوت‌‌های انواع مک بوک ایر
    • 2.2 راهنمای خرید مک بوک پرو
      • 2.2.1 معرفی انواع مدل‌های مک بوک پرو
        • 2.2.1.1 MacBook Pro 13-inch (M1, 2020)
        • 2.2.1.2 MacBook Pro 14-in. (M1 Pro or M1 Max, 2021)
        • 2.2.1.3 MacBook Pro 16-in. (M1 Pro or M1 Max, 2021)
        • 2.2.1.4 MacBook Pro 13-inch (M2, 2022)
        • 2.2.1.5 MacBook Pro 14-inch (M2 Pro or M2 Max, 2023)
        • 2.2.1.6 MacBook Pro 16-in (M2 Pro or M2 Max, 2023)
        • 2.2.1.7 (M3 Pro M3 Max, 2024) MacBook Pro 16-inch
        • 2.2.1.8 MacBook Pro 14-inch (M3, 2024)
        • 2.2.1.9 MacBook Pro 14-inch (M3 Pro or M3 Max, 2024)
        • 2.2.1.10 MacBook Pro 14-inch (M4, 2024)
        • 2.2.1.11 MacBook Pro 14-inch (M4 Pro or M4 Max, 2024)
        • 2.2.1.12 MacBook Pro 16-inch (M4 Pro or M4 Max, 2024)
      • 2.2.2 بهترین لپ تاپ اپل قیمت بالا (MacBook Pro M4)
      • 2.2.3 تفاوت‌های انواع مک بوک پرو
    • 2.3 بررسی تفاوت مک بوک پرو و مک بوک ایر
    • 2.4 بررسی شباهت‌های مک بوک پرو و مک بوک ایر
    • 2.5 مهم‌ترین نکات پیش از خرید مک بوک
  • 3 راهنمای خرید مک مینی
    • 3.1 انواع مدل‌های مک مینی بر اساس نیاز شغلی
      • 3.1.1 مک مینی M1 (برای کاربران روزمره و اقتصادی)
        • 3.1.1.1 Mac Mini (M1, 2020)
      • 3.1.2 مک مینی M2 و M2 Pro (برای تولیدکنندگان محتوا و طراحان گرافیک نیمه‌حرفه‌ای)
        • 3.1.2.1 Mac mini (M2 or M2 Pro, 2023)
      • 3.1.3 مک مینی M4 و M4 Pro (برای حرفه‌ای‌های تمام‌عیار)
        • 3.1.3.1 Mac mini (M4 or M4 Pro)
  • 4 راهنمای خرید مک استودیو
    • 4.1 سیستم خنک‌کننده مک استودیو
    • 4.2 مناسب‌ترین مدل مک استودیو برای نیازهای شما
      • 4.2.1 Mac Studio (M1 Max, 2022)
      • 4.2.2 Mac Studio (M1 Ultra, 2022)
      • 4.2.3 Mac Studio (M2 Max, 2024)
      • 4.2.4 Mac Studio (M2 Ultra, 2024)
    • 4.3 عمر مفید و به‌روزرسانی‌های مک استودیو
    • 4.4 قیمت مک استودیو و ارزش خرید آن
    • 4.5 بهترین لوازم جانبی برای مک استودیو
    • 4.6 مهم‌ترین نکات قبل از خرید مک استودیو
  • 5 راهنمای خرید آی مک؛ iMac مناسب شما
    • 5.1 سخت‌افزار و عملکرد آی‌مک‌ها؛ قهرمانان پشت صحنه
    • 5.2 انتخاب بهترین نمایشگر آیمک
    • 5.3 معرفی بهترین آی مک برای طراحان، تدوینگران و تولیدکنندگان محتوا
    • 5.4 بودجه شما چطور بر انتخاب iMac تاثیر می‌گذارد؟
    • 5.5 معرفی انواع مدل‌های آی‌مک
      • 5.5.1 iMac 24-inch (M1, 2021)
      • 5.5.2 iMac 24-inch (M3, 2024)
      • 5.5.3 iMac (M4, two ports)
      • 5.5.4 iMac (M4, four ports)
  • 6 جمع‌بندی: راهنمای خرید مک – پاییز ۱۴۰۳

راهنمای خرید مک بوک؛ مک بوک اپل چه ویژگی هایی دارد؟


راهنمای خرید مک بوک

مک‌ بوک‌های اپل مثل ستاره‌های سینما هستند؛ ظریف، قدرتمند و دوست‌داشتنی. این لپ‌تاپ‌ها با طراحی‌های بی‌نقصشان، نه تنها جای خود را در دل کاربران باز کرده‌اند، بلکه به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های بازار تبدیل شده‌اند.

اگر بخواهیم این خانواده را دسته‌بندی کنیم، مک‌بوک ایر همان بازیگر مینیمالی است که سبک‌بال و آماده انجام کارهای روزمره است. اما مک‌بوک پرو، قهرمان حرفه‌ای این داستان است که برای پروژه‌های سنگین و کارهای جدی ساخته شده. حالا کدامشان به سبک زندگی شما می‌خورد؟ بیایید بیشتر درباره این ستاره‌های دنیای تکنولوژی بدانیم!

معرفی انواع مدل‌های لپ تاپ اپل


مک‌بوک‌ها اعضای یک خانواده خوش‌ استایل و باهوش هستند که هرکدام برای مأموریت خاصی طراحی شده‌اند. از دانشجویانی که بیشتر وقتشان را در کتابخانه می‌گذرانند گرفته تا تولیدکنندگان محتوا که دوربین به دست می‌چرخند و حتی حرفه‌ای‌هایی که با اعداد و گراف‌ها زندگی می‌کنند، همه می‌توانند روی یک مک‌بوک حساب کنند.

دو دسته اصلی این خانواده عبارت‌اند از:

  • مک‌بوک ایر: باریک، سبک و همیشه آماده برای یک زندگی پر از حرکت و ماجراجویی.
  • مک‌بوک پرو: قدرتمند و مقاوم، برای کسانی که پروژه‌های سنگین مثل کوه را به دوش می‌کشند.

در ادامه، هر یک از این مدل‌ها را زیر ذره‌بین می‌گذاریم تا شما بتوانید دستگاهتان را پیدا کنید.

راهنمای خرید مک بوک ایر


راهنمای خرید مک بوک ایر

مک‌بوک ایر مثل همان کیف کوچک اما جادویی‌تان است؛ سبُک، شیک و قدرتمند. اگر دانشجو هستید یا عاشق کارهای روزمره و نیمه‌حرفه‌ای، مک‌بوک ایر یک انتخاب عالی است. ویژگی‌های کلیدی این مدل عبارت‌اند از:

  • پردازنده و عملکرد: قدرت کافی برای انجام وظایف روزانه و حتی کمی بیشتر.
  • نمایشگر: صفحه‌نمایش Retina یا Liquid Retina که هر عکس و فیلمی را تبدیل به یک شاهکار می‌کند.
  • عمر باتری: با یک بار شارژ، می‌توانید تمام روز را بدون نگرانی از خاموش‌شدن دستگاهتان سپری کنید.
  • طراحی و قابلیت حمل: آن‌قدر باریک و سبک است که انگار هیچ چیزی در کیف شما نیست (اما در واقع یک قدرت عجیب و بزرگ در کیف شماست)

معرفی انواع مدل‌های مک بوک‌ایر


آیا برای انتخاب مدل مناسب مک‌بوک ایر سردرگم شده‌اید؟ نگران نباشید؛ هر مدل مثل یک شخصیت خاص در این خانواده است. از پردازنده گرفته تا کیفیت نمایشگر و اتصالات، هر مدل ویژگی‌های خاص خود را دارد. در ادامه، تمام جزئیات را بررسی می‌کنیم تا بتوانید بهترین همراه دیجیتال خود را پیدا کنید. آماده‌اید؟ انتخاب با شماست

همین حالا برای بررسی قیمت تمامی مدل‌های مک بوک ایر کلیک کنید.

 MacBook Air 13-inch (M1, 2020)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M1 (8 هسته‌ای: 4 هسته قدرتمند + 4 هسته بهینه)
گرافیک (GPU)7 هسته GPU
نمایشگر13.3 اینچ Retina با وضوح 2560*1600، روشنایی 400 نیت، P3 Wide Color، True Tone
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت (LPDDR4X)
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.29 کیلوگرم
باتریتا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم، تا 18 ساعت پخش ویدیو
اتصالات2 پورت Thunderbolt USB 4، جک 3.5 میلی‌متری هدفون
مناسب برایدانشجویان، تولیدکنندگان محتوا، طراحی سبک و کارهای روزمره
MacBook Air 13-inch (M2, 2022)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M2 (8 هسته‌ای: 4 هسته قدرتمند + 4 هسته بهینه)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU (بسته به مدل انتخابی)
نمایشگر13.6 اینچ Liquid Retina با وضوح 1664*2560، روشنایی 500 نیت، P3 Wide Color و True Tone
حافظه رم (RAM)16 و 24 گیگابایت (LPDDR5)
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.24 کیلوگرم
باتریتا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم، تا 18 ساعت پخش ویدیو
اتصالات2 پورت Thunderbolt (USB 4)، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایکاربران حرفه‌ای سبک، طراحی نیمه‌حرفه‌ای، تولیدکنندگان محتوام
MacBook Air 15-inch (M2, 2023)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M2 (8 هسته‌ای: 4 هسته قدرتمند + 4 هسته بهینه)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU
نمایشگر15.3 اینچ Liquid Retina با وضوح 1864*2880، روشنایی 500 نیت، P3 Wide Color و True Tone
حافظه رم (RAM)8، 16 یا 24 گیگابایت (LPDDR5)
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.51 کیلوگرم
باتریتا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم، تا 18 ساعت پخش ویدیو
اتصالات2 پورت Thunderbolt 4 (USB-C)، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایطراحی نیمه‌حرفه‌ای، ویرایش ویدیو سبک، کاربران حرفه‌ای سبک
MacBook Air 13-inch (M3, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M3 (8 هسته‌ای: 4 هسته‌ی قدرتمند با فرکانس تا 4.05 گیگاهرتز + 4 هسته‌ی کم‌مصرف)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU (بسته به پیکربندی انتخابی)
نمایشگر13.6 اینچ Liquid Retina با وضوح 1664*2560
، روشنایی 500 نیت، پشتیبانی از P3 Wide Color و True Tone
حافظه رم (RAM)16و‌24 گیگابایت (LPDDR5)
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.24 کیلوگرم
باتریتا 18 ساعت پخش ویدئو، تا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات2 پورت Thunderbolt 4 (USB-C)، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایکاربران نیمه‌حرفه‌ای، طراحی سبک، ویرایش ویدئو سبک
MacBook Air 15-inch (M3, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M3 (8 هسته‌ای: 4 هسته‌ی قدرتمند با فرکانس تا 4.05 گیگاهرتز + 4 هسته‌ی کم‌مصرف)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU
نمایشگر13.6 اینچ Liquid Retina با وضوح 2880*1864، روشنایی 500 نیت، پشتیبانی از P3 Wide Color و True Tone
حافظه رم (RAM)16 یا 24 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.24 کیلوگرم
باتریتا 18 ساعت پخش ویدئو، تا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات2 پورت Thunderbolt 4 (USB-C)، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایکاربران نیمه‌حرفه‌ای، طراحی سبک، ویرایش ویدئو سبک

تفاوت‌‌های انواع مک بوک ایر


تفاوت‌‌های انواع مک بوک ایر- راهنمای خرید مک بوک ایر

برای مقایسه بهتر مدل‌های مختلف مک‌بوک ایر، کافی است نگاهی به جدول زیر بیاندازید:

مدلMacBook Air M1 (2020)MacBook Air M2 (2022)MacBook Air M2 (2023)MacBook Air M3 (2024)MacBook Air M3 (2024)
پردازنده (CPU)Apple M1 (8 هسته‌ای)Apple M2 (8 هسته‌ای)Apple M2 (8 هسته‌ای)Apple M3 (8 هسته‌ای)Apple M3 (8 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)7 هسته GPU10 هسته GPU10 هسته GPU10 هسته GPU10 هسته GPU
نمایشگر13.3 اینچ Retina (400 نیت)13.6 اینچ Liquid Retina (500 نیت)15.3 اینچ Liquid Retina (500 نیت)13.6 اینچ Liquid Retina (500 نیت)15.3 اینچ Liquid Retina (500 نیت)
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت8، 16 یا 24 گیگابایت8، 16 یا 24 گیگابایت8، 16 یا 24 گیگابایت8، 16 یا 24 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256GB تا 2TB SSD256GB تا 2TB SSD256GB تا 2TB SSD256GB تا 2TB SSD256GB تا 2TB SSD
وزن1.29kg1.24kg1.51kg1.24kg1.51kg
باتری18 ساعت18 ساعت18 ساعت18 ساعت18 ساعت
مناسب برایدانشجویان، طراحی سبکطراحی نیمه‌حرفه‌ای، کاربران سبک حرفه‌ایطراحی سبک، وب‌گردی حرفه‌ایطراحی سبک، کاربران نیمه‌حرفه‌ایطراحی گرافیک نیمه‌حرفه‌ای

راهنمای خرید مک بوک پرو


راهنمای خرید مک بوک پرو

مک‌بوک پرو به دلیل عملکرد قدرتمند و طراحی حرفه‌ای، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاربران حرفه‌ای است. ویژگی‌های اصلی آن شامل:

  • پردازنده و عملکرد: قدرت پردازشی بالا برای رندرینگ، برنامه‌نویسی و تدوین حرفه‌ای.
  • نمایشگر: صفحه‌نمایش Liquid Retina XDR با روشنایی و دقت رنگ بی‌نظیر.
  • عمر باتری: عمر باتری بالا، حتی برای پردازش‌های سنگین.
  • طراحی و قابلیت حمل: با وجود قدرت بالا، طراحی باریک و سبک.
  • سیستم صوتی پیشرفته: صدای 6 کاناله با پشتیبانی از Spatial Audio.

معرفی انواع مدل‌های مک بوک پرو


در ادامه، انواع مدل‌های مک‌بوک پرو M1، مک بوک پرو M2، مک بوک پرو M3 و مک بوک پرو M4 معرفی شده و ویژگی‌های آن‌ها به صورت جدول آورده شده است. این دستگاه‌ها به دلیل قدرت پردازش بالا و عملکرد حرفه‌ای، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاربران حرفه‌ای هستند. ویژگی‌های برجسته هر مدل به صورت دقیق در جداول زیر آمده است.

همین حالا برای بررسی قیمت تمامی مدل‌های مک بوک پرو کلیک کنید.

MacBook Pro 13-inch (M1, 2020)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M1 (8 هسته‌ای: 4 هسته قدرتمند + 4 هسته بهینه)
گرافیک (GPU)8 هسته GPU
نمایشگر13.3 اینچ Retina با وضوح 1600*2560، روشنایی 500 نیت، P3 Wide Color و True Tone
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت (LPDDR4X)
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.4 کیلوگرم
باتریتا 17 ساعت وب‌گردی بی‌سیم، تا 20 ساعت پخش ویدیو
اتصالات2 پورت تاندربولت USB 4و جک 3.5 میلی‌متری هدفون
مناسب برایبرنامه‌نویسان، طراحان نیمه‌حرفه‌ای، کاربران حرفه‌ای سبک
MacBook Pro 14-in. (M1 Pro or M1 Max, 2021)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUM1 Pro (10هسته‌ای) یا M1 Max (10 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)16 تا 32 هسته GPU (بسته به مدل انتخابی)
نمایشگر14.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3024*1964، حداکثر روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR) و ProMotion
حافظه رم (RAM)16، 32 یا 64 گیگابایت (Unified Memory)
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
وزن1.6 کیلوگرم
باتریتا 17 ساعت وب‌گردی بی‌سیم، تا 11 ساعت پخش فیلم
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 (USB-C)، 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایتدوین حرفه‌ای، طراحی گرافیک پیشرفته، برنامه‌نویسان، تولیدکنندگان محتوا
MacBook Pro 16-in. (M1 Pro or M1 Max, 2021)

ویژگیمشخصات
پردازنده CPUM1 Pro (10 هسته‌ای: 8 هسته قدرتمند + 2 هسته کم‌مصرف) یا M1 Max (10 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)16 تا 32 هسته GPU (بسته به مدل انتخابی)
نمایشگر16.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3456*2234، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR) و ProMotion
حافظه رم (RAM)16، 32 یا 64 گیگابایت (Unified Memory)
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
وزن2.1 کیلوگرم
عمر باتریتا 21 ساعت پخش ویدئو، تا 14 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 (USB-C)، 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایطراحی گرافیک پیشرفته، تدوین حرفه‌ای و تولید محتوای حرفه‌ای
MacBook Pro 13-inch (M2, 2022)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M2 (8 هسته‌ای: 4 هسته قدرتمند + 4 هسته کم‌مصرف)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU
نمایشگر13.3 اینچ Retina با وضوح 2560*1600، روشنایی 500 نیت، P3 Wide Color و True Tone
حافظه رم (RAM)8، 16 یا 24 گیگابایت (Unified Memory)
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
وزن1.4 کیلوگرم
باتریتا 20 ساعت پخش ویدیو، تا 17 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات2 پورت Thunderbolt 4 (USB-C)، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایطراحی گرافیک سبک، برنامه‌نویسی، تولید محتوای سبک
MacBook Pro 14-inch (M2 Pro or M2 Max, 2023)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)M2 Pro (12 هسته‌ای) و M2 Max (12 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)19 تا 38 هسته GPU
نمایشگر14.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3024 × 1964
حافظه رم (RAM)16، 32 یا 64 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
باتریتا 18 ساعت
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 (USB-C) ، 1 پورت HDMI 2.1، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایطراحی پیشرفته، تدوین حرفه‌ای، و برنامه‌نویسان
MacBook Pro 16-in (M2 Pro or M2 Max, 2023)

ویژگیمشخصات
پردازنده CPUM2 Pro (12 هسته‌ای) یا M2 Max (12 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)19 تا 38 هسته GPU
نمایشگر16.2 اینچ Liquid Retina XDR با ProMotion (3456 × 2234)
حافظه رم (RAM)16، 32، 64 یا 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
وزن2.2 کیلوگرم
عمر باتریتا 22 ساعت
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 (USB-C) ، 1 پورت HDMI 2.1، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایتدوین حرفه‌ای، رندرینگ سنگین، محاسبات پیشرفته
(M3 Pro M3 Max, 2024) MacBook Pro 16-inch

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUM3 Pro (12 هسته‌ای: 6 هسته قدرتمند + 6 هسته کم‌مصرف) یا M3 Max (16 هسته‌ای: 12 هسته قدرتمند + 4 هسته کم‌مصرف)
گرافیک (GPU)M3 Pro 18 هسته‌ای و M3 Max 40 هسته‌ای
نمایشگر16.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3456 × 2234، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR)، نرخ نوسازی تا 120 هرتز (ProMotion)
حافظه رم (RAM)M3 Pro 18 و 36 گیگابایت؛M3 Max 36، 64 و 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
وزن2.14 و 2.16 کیلوگرم
باتریتا 22 ساعت پخش ویدئو، تا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 (USB-C) ، 1 پورت HDMI 2.1، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایرندرینگ حرفه‌ای، تدوین و تولید محتوای سنگین، برنامه‌نویسی پیشرفته
MacBook Pro 14-inch (M3, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M3 (8 هسته‌ای: 4 هسته عملکردی + 4 هسته کارایی)
گرافیک (GPU)10 هسته‌ای
نمایشگر14.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3024 × 1964، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در HDR)، ProMotion (نرخ نوسازی تا 120 هرتز)
حافظه رم (RAM)8، 16 یا 24 گیگابایت Unified Memory
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
باتریتا 22 ساعت پخش ویدئو، تا 15 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات2 پورت Thunderbolt 4 (USB-C) 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایطراحی گرافیک سبک، تدوین نیمه‌حرفه‌ای، برنامه‌نویسی و استفاده‌های عمومی
MacBook Pro 14-inch (M3 Pro or M3 Max, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUM3 Pro (تا 12 هسته‌ای: 6 هسته عملکردی + 6 هسته کارایی) یا M3 Max (تا 16 هسته‌ای: 8 هسته عملکردی + 8 هسته کارایی)
گرافیک (GPU)M3 Pro: تا 18 هسته‌ای؛ M3 Max: تا 40 هسته‌ای
نمایشگر14.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3024 × 1964، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در HDR)، ProMotion (نرخ نوسازی تا 120 هرتز)
حافظه رم (RAM)M3 Pro: 18 یا 36 گیگابایت؛ M3 Max: 36، 64 یا 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
باتریتا 18 ساعت پخش ویدئو، تا 12 ساعت وب‌گردی بی‌سیم
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 (USB-C) 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایکاربران حرفه‌ای در تدوین، رندرینگ، برنامه‌نویسی پیشرفته و تولید محتوای سنگین
MacBook Pro 14-inch (M4, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUApple M4 با 10 هسته (4 هسته عملکردی + 6 هسته کارآمد)
گرافیک (GPU)10 هسته‌ای
نمایشگر14.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3024 × 1964، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR)، نرخ نوسازی تا 120 هرتز (ProMotion)
حافظه رم (RAM)16، 24 و 32 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
باتریتا 16 ساعت وب‌گردی بی‌سیم یا 42 ساعت پخش ویدئو
اتصالات3 پورت Thunderbolt 4 – 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایطراحی گرافیک پیشرفته، ویرایش ویدئو، برنامه‌نویسی حرفه‌ای
MacBook Pro 14-inch (M4 Pro or M4 Max, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUM4 Pro با حداکثر 14 هسته (10 هسته عملکردی + 4 هسته کارآمد) یا M4 Max با حداکثر 16 هسته (12 هسته عملکردی + 4 هسته کارآمد)
گرافیک (GPU)M4 Pro: حداکثر 20 هسته؛ M4 Max: حداکثر 40 هسته
نمایشگر14.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3024 × 1964، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR)، نرخ نوسازی تا 120 هرتز (ProMotion)
حافظه رم (RAM)16 :M4 Proیا 32 گیگابایت؛ :M4 Max 32، 64 یا 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
باتریتا 22 ساعت
اتصالات3 پورت Thunderbolt 5 – 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایتدوین حرفه‌ای، محاسبات سنگین، رندرینگ پیشرفته
MacBook Pro 16-inch (M4 Pro or M4 Max, 2024)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUM4 Pro با حداکثر 14 هسته (10 هسته عملکردی + 4 هسته کارآمد) یا M4 Max با حداکثر 16 هسته (12 هسته عملکردی + 4 هسته کارآمد)
گرافیک (GPU)M4 Pro: حداکثر 20 هسته؛ M4 Max: حداکثر 40 هسته
نمایشگر16.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3456 × 2234، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR)، نرخ نوسازی تا 120 هرتز (ProMotion)
حافظه رم (RAM)16 :M4 Proیا 32 گیگابایت؛ :M4 Max 32، 64 یا 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
باتریتا 42 ساعت
اتصالات3 پورت Thunderbolt 5 – 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایرندرینگ سنگین، محاسبات پیشرفته، تدوین حرفه‌ای
ویژگی‌هامشخصات
پردازنده CPUM4 Pro با حداکثر 14 هسته (10 هسته عملکردی + 4 هسته کارآمد) یا M4 Max با حداکثر 16 هسته (12 هسته عملکردی + 4 هسته کارآمد)
گرافیک (GPU)M4 Pro: حداکثر 20 هسته؛ M4 Max: حداکثر 40 هسته
نمایشگر16.2 اینچ Liquid Retina XDR با وضوح 3456 × 2234، روشنایی 1000 نیت (1600 نیت در حالت HDR)، نرخ نوسازی تا 120 هرتز (ProMotion)
حافظه رم (RAM)16 :M4 Proیا 32 گیگابایت؛ :M4 Max 32، 64 یا 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
باتریتا 42 ساعت
اتصالات3 پورت Thunderbolt 5 – 1 پورت HDMI، کارت‌خوان SDXC، جک 3.5 میلی‌متری هدفون با پشتیبانی از هدفون‌های امپدانس بالا
مناسب برایرندرینگ سنگین، محاسبات پیشرفته، تدوین حرفه‌ای

بهترین لپ تاپ اپل قیمت بالا (MacBook Pro M4)


بهترین لپ تاپ اپل قیمت بالا (MacBook Pro M4)

MacBook Pro M4 به‌عنوان جدیدترین و قدرتمندترین لپ‌تاپ اپل، به دلایل متعددی می‌تواند بهترین انتخاب برای کاربران حرفه‌ای باشد. این دستگاه، ترکیبی از طراحی بی‌نظیر، عملکرد فوق‌العاده، و ویژگی‌های پیشرفته‌ای است که آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی که به قدرت، سرعت، و کارایی نیاز دارند، تبدیل می‌کند.

همین حالا برای بررسی قیمت تمامی مدل‌های مک بوک پرو M4 کلیک کنید.

دلایل برتری MacBook Pro M4:

  1. صفحه‌نمایش بی‌نظیر Liquid Retina XDR
  • وضوح بالا و دقت رنگ بی‌نظیر: این نمایشگر با تکنولوژی ProMotion، نرخ تازه‌سازی تا 120 هرتز را فراهم می‌کند که تجربه‌ای روان و شفاف ارائه می‌دهد.
  • روشنایی 1600 نیت و کنتراست بالا برای مشاهده دقیق‌ترین جزئیات در طراحی گرافیکی، تدوین ویدیو و رندرینگ.
  1. سیستم صوتی پیشرفته
  • مجهز به سیستم 6 کاناله بلندگو با پشتیبانی از Spatial Audio که صدایی سه‌بعدی و فراگیر ارائه می‌دهد. این ویژگی برای کاربران حرفه‌ای در زمینه موسیقی و تدوین صدا بی‌نظیر است.
  1. طراحی بهینه و مقاوم
  • وزن سبک‌تر نسبت به قدرت دستگاه و طراحی باریک‌تر، حمل و نقل این لپ‌تاپ را آسان‌تر کرده است.
  • استفاده از مواد بازیافتی در ساخت بدنه، این محصول را دوستدار محیط‌زیست می‌کند.
  1. عملکرد پردازشی بی‌رقیب با M4 Pro و M4 Max

M4 Pro:

  • تا 12 هسته CPU و 20 هسته GPU
  • مناسب برای تدوین ویدیو، طراحی نیمه‌حرفه‌ای و برنامه‌نویسی سنگین.

M4 Max:

  • تا 16 هسته CPU و 40 هسته GPU
  • گزینه‌ای ایده‌آل برای رندرینگ سه‌بعدی، شبیه‌سازی علمی و پردازش‌های سنگین.
  1. عمر باتری فوق‌العاده
  • عمر باتری تا 18 ساعت، حتی در انجام کارهای سنگین، این دستگاه را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده طولانی‌مدت تبدیل می‌کند.
  1. پورت‌ها و اتصالات کامل
  • مجهز به 3 پورت Thunderbolt 4، HDMI، کارت‌خوان SD و جک هدفون با کیفیت بالا.
  • امکان اتصال به چندین نمایشگر 6K به‌صورت هم‌زمان.

این مقاله از دسست نده 👈🏻 معرفی جدیدترین مک بوک پرو اپل

تفاوت‌های انواع مک بوک پرو


برای کمک به انتخاب بهتر، جدول زیر تفاوت‌های اصلی میان مدل‌های مختلف MacBook Pro را نشان می‌دهد:

مدلMacBook Pro M1 (2020)MacBook Pro M1 Pro/Max (2021)MacBook Pro M2 (2022)MacBook Pro M2 Pro/Max (2023)MacBook Pro M3 (2024)MacBook Pro M3 Pro/Max (2024)MacBook Pro M4 (2024)MacBook Pro M4 Pro/Max (2024)
نسخه‌های موجودM1M1 Pro و M1 MaxM2M2 Pro و M2 MaxM3M3 Pro و M3 MaxM4M4 Pro و M4 Max
پردازنده (CPU)8 هسته (4 هسته قدرتمند + 4 هسته کم‌مصرف)M1 Pro: تا 10 هسته؛ M1 Max: 10 هسته8 هسته (4 هسته قدرتمند + 4 هسته کم‌مصرف)M2 Pro: 10 یا 12 هسته؛ M2 Max: 12 هسته8 هسته (4 عملکردی + 4 کارآمد)M3 Pro: 12 هسته؛ M3 Max: 16 هسته10 هسته (6 عملکردی + 4 کارآمد)M4 Pro: 14 هسته؛ M4 Max: 16 هسته
گرافیک (GPU)8 هسته GPUM1 Pro: 16 GPU؛ M1 Max: 32 GPU10 هسته GPUM2 Pro: 19 GPU؛ M2 Max: 38 GPU10 هسته GPUM3 Pro: 18 GPU؛ M3 Max: 40 GPU10 هسته GPUM4 Pro: 20 GPU؛ M4 Max: 40 GPU
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت (Unified)16، 32 یا 64 گیگابایت8، 16 یا 24 گیگابایت16، 32 یا 64 گیگابایت8، 16 یا 24 گیگابایت16، 32، 64 یا 128 گیگابایت16 یا 32 گیگابایت32، 64 یا 128 گیگابایت
ظرفیت ذخیره‌سازی256GB تا 2TB SSD512GB تا 8TB SSD256GB تا 2TB SSD512GB تا 8TB SSD512GB تا 2TB SSD512GB تا 8TB SSD512GB تا 2TB SSD512GB تا 8TB SSD
نمایشگر13.3 اینچ Retina (500 نیت)14.2 یا 16.2 اینچ Liquid Retina XDR13.3 اینچ Retina (500 نیت)14.2 یا 16.2 اینچ Liquid Retina XDR14.2 اینچ Liquid Retina XDR14.2 یا 16.2 اینچ Liquid Retina XDR14.2 اینچ Liquid Retina XDR14.2 یا 16.2 اینچ Liquid Retina XDR
پورت‌ها2 پورت Thunderbolt 4، جک هدفون3 پورت Thunderbolt 4، HDMI، SDXC2 پورت Thunderbolt 4، جک هدفون3 پورت Thunderbolt 4، HDMI، SDXC2 پورت Thunderbolt 4، HDMI، SDXC3 پورت Thunderbolt 5، HDMI، SDXC2 پورت Thunderbolt 5، HDMI، SDXC3 پورت Thunderbolt 5، HDMI، SDXC
باتریتا 20 ساعتتا 21 ساعت (مدل 16 اینچ)تا 20 ساعتتا 22 ساعت (مدل 16 اینچ)تا 22 ساعتتا 22 ساعت (مدل 16 اینچ)تا 17 ساعتتا 22 ساعت (مدل 16 اینچ)
مناسب برایطراحی نیمه‌حرفه‌ای، برنامه‌نویسانتدوین حرفه‌ای، رندرینگ پیشرفتهطراحی سبک، برنامه‌نویسی سبکرندرینگ حرفه‌ای، تولید محتوای سنگینطراحی سبک، کاربران نیمه‌حرفه‌ایتدوین حرفه‌ای، رندرینگ سنگینطراحی نیمه‌حرفه‌ای، وب‌گردی حرفه‌ایسنگین‌ترین پروژه‌های حرفه‌ای و رندرینگ

بررسی تفاوت مک بوک پرو و مک بوک ایر


تفاوت مک بوک پرو و مک بوک ایر

ویژگیمک‌بوک پرومک‌بوک ایر
کاربرد اصلیکارهای حرفه‌ای، گرافیکی و تدوینکارهای روزمره و نیمه‌حرفه‌ای
پردازنده (CPU)تا 18 هسته (M4 Pro/Max)تا 12 هسته (M3)
نمایشگرLiquid Retina XDR (ProMotion)Liquid Retina (روشنایی 500 نیت)
حافظه رمتا 128 گیگابایتتا 24 گیگابایت
اتصالاتThunderbolt 4، HDMI، کارت‌خوان SDThunderbolt 3 یا 4
مناسب برایتدوین، رندرینگ، طراحی سنگیندانشجویان، وب‌گردی حرفه‌ای

بررسی شباهت‌های مک بوک پرو و مک بوک ایر


مک‌بوک ایرمک‌بوک پرو
کاربرد اصلیکارهای روزمره، نیمه‌حرفه‌ای، طراحی سبککارهای حرفه‌ای، تدوین، طراحی گرافیک پیشرفته
پردازنده CPUM1، M2، M3 (8 یا 10 هسته)M1 Pro/Max، M2 Pro/Max، M3 Pro/Max، M4 Pro/Max (تا 16 هسته)
گرافیک (GPU)حداکثر 12 هسته GPU (بسته به مدل)حداکثر 40 هسته GPU (بسته به مدل)
نمایشگرLiquid Retina (500 نیت، P3 Wide Color)Liquid Retina XDR (1000 نیت، 1600 نیت HDR، ProMotion)
حافظه رم (RAM)حداکثر 24 گیگابایت (Unified Memory)حداکثر 128 گیگابایت (Unified Memory)
ظرفیت ذخیره‌سازی256GB تا 2TB SSD512GB تا 8TB SSD
باتریتا 20 ساعت (وب‌گردی یا پخش ویدئو)تا 22 ساعت (وب‌گردی یا پخش ویدئو در مدل‌های 16 اینچ)
پورت‌ها2 پورت Thunderbolt (USB 4)، جک هدفون3 پورت Thunderbolt (USB 4 یا 5)، HDMI، کارت‌خوان SDXC
وزن1.24 تا 1.51 کیلوگرم (بسته به اندازه)1.55 تا 2.15 کیلوگرم (بسته به اندازه و مدل)
سیستم صوتیاسپیکرهای استریو با Spatial Audio6 اسپیکر با Spatial Audio و کیفیت صدای پیشرفته
مناسب برایدانشجویان، وب‌گردی حرفه‌ای، طراحی نیمه‌حرفه‌ایتدوین، رندرینگ سنگین، تولید محتوای حرفه‌ای

توجه: این جدول اکنون یک دید کلی و جامع از تفاوت‌های اصلی بین جدیدترین مدل‌های مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو ارائه می‌دهد و می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر کمک کند.

این مقاله از دسست نده 👈🏻مقایسه مک‌ بوک پرو و مک بوک ایر

مهم‌ترین نکات پیش از خرید مک بوک


خرید یک مک‌بوک نیازمند بررسی دقیق نیازها و شرایط شما است. نکات زیر می‌تواند کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید:

  1. نیازهای کاری خود را مشخص کنید: اگر برای کارهای روزمره یا نیمه‌حرفه‌ای به لپ‌تاپ نیاز دارید، مک‌بوک ایر گزینه‌ای سبک و اقتصادی است. برای کارهای حرفه‌ای‌تر مثل تدوین و طراحی، مک‌بوک پرو مناسب‌تر است.
  1. به مشخصات سخت‌افزاری توجه کنید: پردازنده، حافظه رم، و فضای ذخیره‌سازی سه عامل اصلی در انتخاب شما هستند. اگر برنامه‌های سنگین اجرا می‌کنید، نسخه‌های Pro و Max را مدنظر قرار دهید.
  1. طراحی و قابلیت حمل: اگر زیاد سفر می‌کنید یا لپ‌تاپ خود را حمل می‌کنید، وزن و اندازه دستگاه اهمیت پیدا می‌کند. مک‌بوک ایر بهترین گزینه برای حمل‌پذیری است.
  1. قیمت و بودجه: همیشه به تناسب بودجه و نیازها توجه کنید. گاهی یک مک‌بوک ایر می‌تواند تمام نیازهای شما را با هزینه‌ای کمتر برآورده کند.

راهنمای خرید مک مینی


راهنمای خرید مک مینی اپل

مک‌مینی یک محصول کوچک و قدرتمند اپل است که برای کاربران مختلف طراحی شده است.

این دستگاه با اندازه کوچک، مصرف انرژی بهینه و قابلیت اتصال به نمایشگرهای مختلف، انتخابی عالی برای کسانی است که به دنبال یک کامپیوتر دسکتاپ اقتصادی اما کارآمد هستند. از دانشجویان گرفته تا طراحان حرفه‌ای، همه می‌توانند مدلی از مک‌مینی را متناسب با نیاز خود پیدا کنند.

همین حالا برای خرید و یا بررسی قیمت مک مینی اقدام نمایید!

انواع مدل‌های مک مینی بر اساس نیاز شغلی


مک مینی، این دستگاه کوچک و باهوش، در مدل‌های مختلفی عرضه شده که هرکدام برای گروه خاصی از کاربران طراحی شده‌اند. بیایید ببینیم کدام مدل مناسب نیازهای شماست:

  1. مک مینی M1 (برای کاربران روزمره و اقتصادی)
  2. مک مینی M2 و M2 Pro (برای تولیدکنندگان محتوا و طراحان گرافیک نیمه‌حرفه‌ای)
  3. مک مینی M4 و M4 Pro (برای حرفه‌ای‌های تمام‌عیار)
  1. مک مینی M1 (برای کاربران روزمره و اقتصادی)


اگر به دنبال یک دستگاه دسکتاپ جمع‌وجور برای کارهای روزمره مانند وب‌گردی، ایمیل، مدیریت فایل‌ها و حتی تماشای فیلم‌های باکیفیت هستید، مک مینی M1 بهترین گزینه برای شماست. این مدل برای دانشجویان، کاربران خانگی و کسانی که به قدرت پردازشی فوق‌سنگین نیاز ندارند، گزینه‌ای بسیار به‌صرفه و کاربردی است.

Mac Mini (M1, 2020)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M1 (8 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)8 هسته GPU
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
اتصالات2 پورت Thunderbolt 3، 2 پورت USB-A، HDMI، Ethernet
ابعاد و وزن19.7 × 19.7 × 3.6 سانتی‌متر، 1.2 کیلوگرم
مناسب برایکارهای روزمره، طراحی نیمه‌حرفه‌ای، برنامه‌نویسی
  1. مک مینی M2 و M2 Pro (برای تولیدکنندگان محتوا و طراحان گرافیک نیمه‌حرفه‌ای)


اگر عاشق تولید محتوا هستید یا با نرم‌افزارهای گرافیکی مانند Photoshop، Illustrator و حتی Premiere Pro کار می‌کنید، مک مینی M2 گزینه‌ای بی‌نظیر برای شماست. این مدل عملکردی روان و قدرتمند برای ویرایش تصاویر، ویدیوهای سبک و طراحی‌های گرافیکی ارائه می‌دهد.

اما اگر کارتان سنگین‌تر است، مثلاً ویرایش ویدیوهای 4K، طراحی‌های پیشرفته یا حتی تدوین ویدیوهای پیچیده، مک مینی M2 Pro با گرافیک و پردازش قوی‌تر انتخاب مناسب‌تری است. این دستگاه برای تولیدکنندگان محتوا و طراحانی که به کارایی بالاتری نیاز دارند، طراحی شده است.

Mac mini (M2 or M2 Pro, 2023)

ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M2 یا M2 Pro
گرافیک (GPU)10 یا 16 هسته GPU
حافظه رم (RAM)8، 16 یا 32 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
اتصالات2 یا 4 پورت Thunderbolt، HDMI، Ethernet
ابعاد و وزن19.7 × 19.7 × 3.6 سانتی‌متر، 1.2 کیلوگرم
مناسب برایطراحی سبک تا حرفه‌ای
  1. مک مینی M4 و M4 Pro (برای حرفه‌ای‌های تمام‌عیار)


اگر برنامه‌نویس، تدوینگر حرفه‌ای یا کسی هستید که با پروژه‌های رندرینگ سه‌بعدی، محاسبات سنگین یا ویرایش ویدیوهای 8K سر و کار دارید، مک مینی M4 و M4 Pro انتخابی بی‌رقیب برای شماست.

  • مک مینی M4: برای کاربرانی که به عملکردی حرفه‌ای اما با بودجه‌ای کنترل‌شده نیاز دارند.
  • مک مینی M4 Pro: این مدل با قدرت پردازشی حیرت‌انگیز، گرافیک پیشرفته و ظرفیت حافظه بالا، برای سنگین‌ترین پروژه‌ها آماده است. اگر هیچ محدودیتی نمی‌خواهید، این مدل برای شما ساخته شده است.
Mac mini (M4 or M4 Pro)

ویژگیMac Mini M4Mac Mini M4 Pro
پردازنده CPUApple M4 (10 هسته‌ای)Apple M4 Pro (14 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU20 هسته GPU
حافظه رم (RAM)16 گیگابایت تا 32 گیگابایت24 گیگابایت تا 64 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
اتصالاتThree Thunderbolt 4 ports
Two USB-C ports
HDMI port
Gigabit Ethernet or 10Gb Ethernet
three Thunderbolt 5 ports
Two USB-C ports
HDMI port
Gigabit Ethernet or 10Gb Ethernet
ابعاد و وزن‎ابعاد,5.0 × 5.0 × 2.0 اینچ (12.7 × 12.7 × 5.0 سانتی‌متر)- ‎0.73 کیلوگرم‎ابعاد,5.0 × 5.0 × 2.0 اینچ (12.7 × 12.7 × 5.0 سانتی‌متر)- ‎0.67 کیلوگرم
بلوتوثنسخه 5.3نسخه 5.3
Wi-FiWi-Fi 6EWi-Fi 6E
مناسب برایطراحی نیمه‌حرفه‌ای، وب‌گردی حرفه‌ایطراحی گرافیک پیشرفته، تدوین حرفه‌ای و رندرینگ سنگین

هر مک مینی مثل یک دستیار متخصص است که برای رفع نیازهای خاص شما طراحی شده است. فقط کافی است بدانید چه انتظاری از دستگاه خود دارید و سپس مدلی را انتخاب کنید که به بهترین شکل، سبک کاری شما را متحول کند.

این مقاله از دسست نده 👈🏻آشنایی با مک مینی جدید اپل با چیپ‌های M4 و M4 Pro

راهنمای خرید مک استودیو


راهنمای خرید مک استودیو

مک‌استودیو یک دستگاه دسکتاپ حرفه‌ای است که به‌طور خاص برای کاربرانی که به قدرت پردازش بالا نیاز دارند طراحی شده است. با پردازنده‌های M1 و M2 (Max و Ultra)، این دستگاه برای تدوین ویدیو، طراحی سه‌بعدی و محاسبات سنگین انتخابی بی‌نظیر است.

برای خرید مک استودیو، ابتدا باید بدانید این دستگاه مناسب چه کسانی است:

  • اگر ویرایش ویدیو، طراحی گرافیک، یا رندرینگ حرفه‌ای کار شماست، شک نکنید.
  • اما اگر فقط به دنبال وب‌گردی و تماشای فیلم هستید، بهتر است گزینه‌های اقتصادی‌تر را بررسی کنید.

با در نظر گرفتن نیازها و بودجه خود، مک استودیویی را انتخاب کنید که دقیقاً به کارتان بیاید!

همین حالا برای بررسی قیمت تمامی مدل‌های مک استودیو کلیک کنید.

سیستم خنک‌کننده مک استودیو


هیچ‌چیز بدتر از صدای فن‌های پر سروصدا در وسط یک پروژه سنگین نیست؛ اما مک استودیو، این مشکل را با سیستم خنک‌کننده حرفه‌ای‌اش حل کرده است.

این دستگاه با فناوری‌های پیشرفته‌اش نه تنها خنک، بلکه کاملاً بی‌صداست. حالا دیگر وقت آن است که با آرامش تمام، پروژه‌های حرفه‌ای‌تان را انجام دهید.

مناسب‌ترین مدل مک استودیو برای نیازهای شما


چه به دنبال طراحی سه‌بعدی، تدوین ویدیو، یا حتی رندرینگ یک فیلم هالیوودی باشید، مک استودیو مدلی دارد که دقیقاً با نیاز شما جور است.

در ادامه، با مدل‌های مختلف این دستگاه آشنا می‌شوید تا بتوانید انتخابی هوشمندانه و مطابق با کاربری خود داشته باشید. آماده‌اید؟

Mac Studio (M1 Max, 2022)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M1 Max (10 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)24 یا 32 هسته GPU
حافظه رم (RAM)32 یا 64 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
اتصالات4 پورت Thunderbolt 4، 2 پورت USB-A، HDMI، Ethernet، جک هدفون
ابعاد و وزن19.7 × 19.7 × 9.5 سانتی‌متر، 2.7 کیلوگرم
مناسب برایطراحی گرافیک سنگین، تدوین ویدیو، رندرینگ حرفه‌ای

Mac Studio (M1 Ultra, 2022)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M1 Ultra (20 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)48 یا 64 هسته GPU
حافظه رم (RAM)64، 128 یا 256 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی1 تا 8 ترابایت SSD
اتصالات4 پورت Thunderbolt 4، 2 پورت USB-A، HDMI، Ethernet، جک هدفون
ابعاد و وزن19.7 × 19.7 × 9.5 سانتی‌متر، 3.6 کیلوگرم
مناسب برایرندر سه‌بعدی، تولید محتوای حرفه‌ای، محاسبات سنگین

Mac Studio (M2 Max, 2024)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M2 Max (12 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)30 یا 38 هسته GPU
حافظه رم (RAM)32، 64 یا 128 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی512 گیگابایت تا 8 ترابایت SSD
اتصالات4 پورت Thunderbolt 4، 2 پورت USB-A، HDMI، Ethernet، جک هدفون
ابعاد و وزن19.7 × 19.7 × 9.5 سانتی‌متر، 2.7 کیلوگرم
مناسب برایتدوین حرفه‌ای، طراحی گرافیک، رندرینگ ویدیو

Mac Studio (M2 Ultra, 2024)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M2 Ultra (24 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)60 یا 76 هسته GPU
حافظه رم (RAM)64، 128 یا 256 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی1 تا 8 ترابایت SSD
اتصالات4 پورت Thunderbolt 4، 2 پورت USB-A، HDMI، Ethernet، جک هدفون
ابعاد و وزن19.7 × 19.7 × 9.5 سانتی‌متر، 3.6 کیلوگرم
مناسب برایتولید محتوای سنگین، محاسبات پیشرفته، ویرایش حرفه‌ای

عمر مفید و به‌روزرسانی‌های مک استودیو


اگر بخواهید عمری با مک استودیوی خود سپری کنید، بدانید که این دستگاه برای دوام ساخته شده است! اپل با ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری منظم، مک استودیوی شما را همواره در خط مقدم تکنولوژی نگه می‌دارد.

همچنین، مک استودیو طوری طراحی شده که حتی سال‌ها پس از خرید، همچنان قدرت و کارایی بالایی داشته باشد. پس نگران نباشید؛ این دستگاه همچون همسفری وفادار در کنار شما خواهد بود.

قیمت مک استودیو و ارزش خرید آن


آیا مک استودیو ارزش قیمت بالایش را دارد؟ جواب کوتاه: بله!

جواب بلند: وقتی دستگاهی دارید که می‌تواند پروژه‌های سنگین رندرینگ، طراحی سه‌بعدی، و تدوین حرفه‌ای را مثل آب خوردن انجام دهد، در واقع دارید روی زمان و آرامش خود سرمایه‌گذاری می‌کنید. هر ثانیه‌ای که این دستگاه برایتان ذخیره می‌کند، ارزشی بیشتر از طلا دارد.

بهترین لوازم جانبی برای مک استودیو


بگذارید یک راز را به شما بگوییم: مک استودیو مثل سوپرمن است، اما حتی سوپرمن هم گاهی به تجهیزات اضافی نیاز دارد!

لوازمی مثل Studio Display برای نمایش تصاویری شفاف‌تر از واقعیت، مجیک کیبورد که انگشتانتان را عاشق تایپ می‌کند، و حتی هاردهای اکسترنال برای ذخیره‌سازی پروژه‌های سنگین، تجربه کار با مک استودیو را به سطحی جدید می‌رسانند.

مهم‌ترین نکات قبل از خرید مک استودیو


قبل از اینکه کارت بانکی را بردارید و مک استودیو بخرید، چند سوال مهم از خود بپرسید:

  1. آیا واقعاً به این حجم از قدرت نیاز دارید یا فقط عاشق نامش شده‌اید؟
  2. بودجه شما چقدر اجازه بازی دارد؟
  3. تجهیزات فعلی‌تان با مک استودیو سازگار است؟

پاسخ به این سوالات می‌تواند شما را از تصمیم‌های هیجانی و شاید گران، نجات دهد!

این مقاله از دسست نده 👈🏻آشنایی با مک استودیو M3 Ultra و M4 Max

راهنمای خرید آی مک؛ iMac مناسب شما


راهنمای خرید آی مک

آی‌مک یکی از محصولات دسکتاپ اپل است که با طراحی زیبا و یکپارچه، نمایشگر Retina و سخت‌افزار قدرتمند، انتخابی مناسب برای کاربران حرفه‌ای و خانگی است. ویژگی‌های اصلی آی‌مک:

  • پردازنده‌های قدرتمند: استفاده از چیپ‌های Apple Silicon یا Intel.
  • نمایشگر Retina: دقت رنگ بالا، وضوح بی‌نظیر و ابعاد بزرگ.
  • طراحی یکپارچه: ترکیب کامپیوتر و نمایشگر در یک دستگاه.
  • مناسب برای فضای کاری: کاهش سیم‌ها و فضای اشغالی.

همین حالا برای خرید و بررسی قیمت آی مک ۲۰۲۴ اقدام کنید!

سخت‌افزار و عملکرد آی‌مک‌ها؛ قهرمانان پشت صحنه


وقتی صحبت از سخت‌افزار آی‌مک‌ها می‌شود، مثل این است که دارید به ماشین فرمول یک نگاه می‌کنید. این دستگاه‌ها برای شتاب‌گرفتن و عبور از هر مانعی طراحی شده‌اند.

  • پردازنده: از تراشه‌های M1 تا M4، هر مدل برای سطح خاصی از کاربری طراحی شده است. اگر یک مبتدی هستید، M1 کافی است. اما اگر حرفه‌ای هستید، سراغ مدل‌های M3 یا M4 بروید.
  • گرافیک: گرافیک پیشرفته در مدل‌های جدید به شما اجازه می‌دهد ویدیوهای 8K را ویرایش کنید یا حتی وارد دنیای واقعیت مجازی شوید.
  • حافظه رم و فضای ذخیره‌سازی: فراموش نکنید؛ هرچه این دو عدد بزرگ‌تر باشد، آی‌مک شما بیشتر به نیازهای آینده‌تان پاسخ می‌دهد.

انتخاب بهترین نمایشگر آیمک


آی‌مک‌ها با نمایشگر Retina خود مثل یک تابلو نقاشی زنده، چشم‌هایتان را مسحور می‌کنند. اگر می‌خواهید دقت رنگ بالا و وضوح بی‌نظیر را تجربه کنید، این بخش را با دقت بخوانید.

  • کیفیت نمایشگر Retina: فرقی نمی‌کند عکس‌های شگفت‌انگیز ادیت کنید یا ویدیوهای حرفه‌ای بسازید، نمایشگر آی‌مک رنگ‌ها را آن‌طور که هستند نشان می‌دهد.
  • اندازه نمایشگر: 24 اینچ یا بیشتر؟ اگر چند پروژه را همزمان باز می‌کنید، هرچه نمایشگر بزرگ‌تر باشد، بهتر است. آیمک ۲۴ اینچی دید بسیار خوب و دقیقی به شما ارائه می‌دهد.

کدام مدل iMac برای فضای کاری شما مناسب‌تر است؟

آی‌مک‌ها علاوه بر زیبایی بصری، نظم و آرامش را به فضای کاری شما هدیه می‌دهند. اما انتخاب مدل مناسب به این بستگی دارد که فضای شما چقدر جا دارد و دستگاه چه نیازی را برآورده می‌کند.

  • فضای کاری کوچک و مینیمال؟ مدل‌های 24 اینچی، با طراحی شیک و بدون سیم‌های اضافه، بهترین گزینه برای نظم‌بخشیدن به میز کارتان هستند.
  • فضای کاری بزرگ‌تر و حرفه‌ای؟ اگر فضای کافی دارید، مدل‌های قدرتمندتر با پورت‌های بیشتر، آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهند. به راحتی می‌توانید نمایشگرهای اضافه، تجهیزات حرفه‌ای یا حتی هاردهای اکسترنال را متصل کنید.

آی‌مک‌ها در رنگ‌های متنوع عرضه می‌شوند. می‌توانید مدلی انتخاب کنید که با دکوراسیون دفترتان همخوانی داشته باشد. اگر رنگ موردعلاقه‌تان را پیدا کردید، دیگر شک نکنید!

معرفی بهترین آی مک برای طراحان، تدوینگران و تولیدکنندگان محتوا


iMac 24-inch (M3, 2024): اگر حرفه‌ی شما نیازمند پردازش‌های سنگین نیست، این مدل با نمایشگر خیره‌کننده 4.5K و پردازنده‌ی M3 یک گزینه جذاب و قابل‌اعتماد است. این آی‌مک مثل یک نقاشی دیجیتال زنده می‌ماند که هر بار نگاه کردن به آن، ذوق هنری‌تان را دوچندان می‌کند.

iMac (M4, Four Ports): این مدل، قدرت پردازشی بیشتری دارد و با گرافیک 12 هسته‌ای، یک همراه تمام‌عیار برای تدوین ویدیوهای 4K یا حتی پروژه‌های پیچیده‌تر است. از رنگ‌های زنده و طبیعی نمایشگر لذت ببرید و پروژه‌هایتان را به سطح بعدی ببرید.

اگر کارتان رندرینگ ویدیو یا طراحی سه‌بعدی است، بی شک آیمک M4 بهترین انتخاب برای شماست.

این مقاله از دسست نده 👈🏻آشنایی با آی مک M4

بودجه شما چطور بر انتخاب iMac تاثیر می‌گذارد؟


آیا تا به حال شده در حالی که به موجودی حساب بانکی‌تان نگاه می‌کنید، به صفحه خیره شوید و آرزو کنید کاش آی‌مک دلخواهتان در بودجه‌تان جا می‌شد؟ خبر خوب این است که آی‌مک‌ها برای بازه‌های قیمتی مختلف طراحی شده‌اند!

از مدل‌های اقتصادی تا پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، اپل به شما این امکان را می‌دهد که با هر بودجه‌ای، تجربه‌ای بی‌نظیر از کار با آی‌مک داشته باشید. کافی است بدانید چه انتظاری از دستگاهتان دارید تا بهترین گزینه را پیدا کنید

معرفی انواع مدل‌های آی‌مک


آماده باشید تا سفری هیجان‌انگیز به دنیای آی‌مک‌های اپل داشته باشید! این کامپیوترهای یکپارچه نه تنها از نظر طراحی زیبا و چشم‌نواز هستند، بلکه از نظر قدرت پردازش و قابلیت‌ها، شما را به آینده می‌برند.

در ادامه، با انواع آی‌مک‌ها آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید چگونه این جواهرات تکنولوژی را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. پس بندهای کفش را محکم کنید؛ اینجا قرار است یک ماجراجویی تکنولوژیک داشته باشید!

iMac 24-inch (M1, 2021)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M1 (8 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)7 یا 8 هسته GPU
نمایشگر24 اینچ Retina 4.5K با وضوح 4480 × 2520
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
اتصالات2 یا 4 پورت Thunderbolt
وزن4.48 کیلوگرم
مناسب برایطراحی سبک، ویرایش تصویر، استفاده عمومی

iMac 24-inch (M3, 2024)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M3 (8 یا 10 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)8 یا 10 هسته GPU
نمایشگر24 اینچ Retina 4.5K با وضوح 4480 × 2520
حافظه رم (RAM)8، 16 یا 24 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
اتصالات2 یا 4 پورت Thunderbolt
وزن4.48 کیلوگرم
مناسب برایطراحی گرافیک، استفاده حرفه‌ای متوسط

iMac (M4, two ports)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M4 (8 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)10 هسته GPU
نمایشگر24 اینچ Retina 4.5K (4480 × 2520)
حافظه رم (RAM)8 یا 16 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
اتصالات2 پورت Thunderbolt، جک هدفون
مناسب برایطراحی سبک و کارهای روزمره

iMac (M4, four ports)


ویژگی‌هامشخصات
پردازنده (CPU)Apple M4 (10 هسته‌ای)
گرافیک (GPU)12 هسته GPU
نمایشگر24 اینچ Retina 4.5K (4480 × 2520)
حافظه رم (RAM)8، 16 یا 24 گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی256 گیگابایت تا 2 ترابایت SSD
اتصالات4 پورت Thunderbolt، جک هدفون
مناسب برایطراحی گرافیک و کارهای نیمه‌حرفه‌ای

جمع‌بندی: راهنمای خرید مک – پاییز ۱۴۰۳


خانواده مک‌های اپل، با مدل‌های متنوع از مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو گرفته تا مک مینی، مک استودیو و آی‌مک، نیازهای مختلف کاربران را پوشش می‌دهند. اگر دنبال لپ‌تاپی سبک و اقتصادی هستید، مک‌بوک ایر مناسب شماست؛ اما برای کارهای حرفه‌ای، مک‌بوک پرو یا مک استودیو انتخابی بی‌نظیر خواهد بود. مک مینی گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای دسکتاپ است و آی‌مک با طراحی یکپارچه و نمایشگر Retina، تجربه کاری شما را متحول می‌کند.

با مشخص‌کردن نیازها، بودجه و ترجیح خود بین دستگاه‌های قابل‌حمل یا دسکتاپ، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اپل با ترکیب طراحی زیبا، قدرت پردازش بالا و کارایی مثال‌زدنی، دستگاهی برای هر سلیقه و کاربرد ارائه کرده است.

برچسب ها: بهترین مک بوک دانشجویی
پست قبلی

آیفون برای کسب‌وکارهای کوچک؛ بهترین اپ‌ها برای فریلنسرها و بیزینس‌ها

پست بعدی

🆚تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟ + نکات کلیدی برای خرید آیفون مطمئن

پانیذ خطیبی نیا

پست بعدی
تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست

🆚تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟ + نکات کلیدی برای خرید آیفون مطمئن

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الماس پایتخت

اخبار الماس پایتخت

لینک های مرتبط

  • درباره ما
  • تماس با ما

الماس پایتخت را دنبال کنید

بدون نتیجه
مشاهده همه نتیجه
  • فروشگاه الماس پایتخت
  • آموزش محصولات اپل
    • آموزش‌های مک
    • آموزش‌های آیفون
    • آموزش‌های اپل واچ
    • آموزش‌های آیپد
    • آموزش‌های ایرپاد
    • آموزش‌های اپل آيدی
  • راهنمای خرید محصولات اپل
    • راهنمای خرید مک
    • راهنمای خرید آیفون
    • راهنمای خرید اپل واچ
    • راهنمای خرید آیپد
    • راهنمای خرید ایرپاد 
    • آموزش‌های iOS
  • اخبار و شایعات اپل
    • اخبار الماس پایتخت
    • اخبار تکنولوژی
    • اخبار دی جی ای
  • نقد و بررسی محصولات اپل
    • نقد و بررسی مک
    • نقد و بررسی آیفون
    • نقد و بررسی اپل واچ
    • نقد و بررسی آیپد
    • نقد و بررسی ایرپاد
    • نقد و بررسی لوازم جانبی اپل
  • اپلیکیشن و بازی

اخبار الماس پایتخت

خوش آمدید!

ورود به حساب کاربری خود در زیر

رمز عبور را فراموش کرده اید؟

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای تنظیم مجدد رمز عبور خود وارد کنید.

ورود